Головна

Медичні п'явки

Про лікувальні властивості «живих шприців» відомо давно. В давнину народні цілителі ставили п'явки від будь-яких недуг. Наприклад, пускали кров при тиску, подагрі, головних болях. В сучасному світі медичні п'явки вільно продаються в аптечних пунктах і використовуються для лікування найрізноманітніших захворювань, але вже з науково обгрунтованим підходом. Тепер медичні п'явки не ловлять в околишніх ставках, а вирощують на спеціальних фабриках. Медичні п'явки має на організм людини не тільки місцеве, а й загальний вплив.

Гірудотерапія або лікування п'явками, нормалізує роботу кровоносної системи, зокрема покращує процеси згортання крові, а також стабілізує рівень глюкози і холестерину в крові, посилює відтік лімфи від пошкодженого органу, зменшує утворення атеросклеротичних бляшок. Найвідоміші зони постановки медичних п'явок - це область сосцевидних відростків в завушних скроневих відділах голови.

При розладах мозкового кровообігу, атеросклерозі судин мозку, гіпертонії, мігрені, шумі у вухах, і запаленні слухового нерва ставлять медичні п'явки на відстані 1 см від вушної раковини. Досить двох-трьох «живих шприців» з кожного боку, щоб зняти всі неприємні симптоми. Курси гірудотерапії повторюють для закріплення результату через 3-4 дня. При запаленнях судин і крововилив очей розташовують по 2-4 п'явки з боку хворого місця на скроневу область проти розрізу очей по горизонтальній лінії від ока до вуха.

При гаймориті показані 2-3 п'явки на гайморову порожнину. При фронтите - на область лобових пазух. При різних формах стенокардії, ішемічної хвороби серця, при інфаркті міокарда від 4 до 8 медичних п'явок ставлять безпосередньо на ділянці серця, при цьому хворий повинен лежати на спині. А при різних шкірних запаленнях п'явки ставлять навколо хворий області. Перед тим, як застосовувати п'явки ділянку шкіри обробляють спиртовим розчином, а потім гарячою водою з милом, щоб усунути запах спирту і відкрити шкірні пори.

Якщо спиртового розчину немає, то застосовують тільки водою і милом. Після того, як п'явка насмокчеться крові і відпаде, її знищують. Повторно використовувати її не можна. Ранки досить довго кровоточать, але через 6-12 годин кров зупиняється - це нормальне явище. Ранки обробляють перекисом водню або настоянкою йоду і накладають пов'язку. Якщо кровотеча триває занадто довго, потрібно обробити ранки марганцівкою і накласти пов'язку, що давить.

Джерело: http://raut.ru/