Головна

Кровотечі з матки

Кровотечі з матки з'являються в наслідок відхилення у виробництві статевих гормонів яєчників. Кровотечі з матки служать симптомом багатьох гінекологічних захворювань, в тому числі різних запалень і пухлин, самовільного викидня, а також хвороб крові, що протікають з порушенням її згортання. Кровотечі з матки бувають мізерним або рясним.

Рясна кровотеча може стати причиною небезпечного для життя стану - падіння кров'яного тиску, різке зниження гемоглобіну в крові та інше. В основі патогенезу кровотеч з матки лежать відхилення процесу овуляції як результат персистенції або несозреванія фолікулів. Внаслідок цього жовте тіло не утворюється, секреторного зміни ендометрію не відбувається. Тривалий вплив естрогенів або їх підвищена виробництво стає причиною розростання ендометрія.

Це проявляється у розвитку залізисто-кістозної гіперплазії. У зв'язку зі зниженою концентрацією естрогену в організмі гіперплазованих ендометрій тривало відторгається, супроводжуючись нерегулярними кровотечами. Кровотеча з матки триває до тих пір, поки весь ендометрій не відторгне. Захворювання супроводжується чергуванням затримки менструації і кровотеч. Кровотечі з матки можуть бути різної сили і тривалості. При тривалих і сильних кровотечах розвивається постгеморагічна анемія.

Кровотеча з матки може збігтися за часом з менструацією й. При цьому в одних випадках вона починається в строк, але більш рясна, ніж завжди, і супроводжується виходом згустків крові. В інших випадках кількість втрачається крові залишається колишнім, але збільшується тривалість періоду кров'яних виділень в період менструації, а інтервали між менструаціями стають набагато коротше.

Кровотечі з матки можуть з'явитися і в міжменструальний період - при цьому створюється відчуття безладності менструального циклу. Іноді матковій кровотечі передує більш-менш тривала затримка менструації, яка не має під собою причину вагітності. Всі перераховані причини кровотечі з матки можуть спостерігатися в усіх вікових періодах життя жінки. Вони є ознаками різних захворювань.

При маткових кровотечах необхідна лікарська допомога. До приїзду лікаря хвору необхідно укласти в ліжко без подушки, на низ живота покласти грілку з льодом або холодною водою. Ефективне лікування можливе лише при ранньому розпізнаванні цієї причини хвороби. Поява кров'янистих виділень через кілька років після припинення менструація також підстава для негайного звернення до лікаря-гінеколога і може бути ознакою ракового ураження.

Джерело: http://raut.ru/