Головна

Виділення у дівчат

Виділення у дівчат - один із найбільш делікатних питань жіночого здоров'я і найбільш поширена причина звернень до гінеколога. Вони в максимальній мірі відображають роботу яєчників і всієї репродуктивної системи в цілому, в тому числі, якщо вона не має патологій. Виділення у дівчат присутні практично протягом усього життя, за винятком періоду так званого фізіологічного спокою, який триває з віку 1 місяця до 8 -9 років. В цей час у дівчаток відсутня менструальна функція, не утворюються яйцеклітини, а статевих гормонів в організмі вкрай мало, тому вони не роблять практично ніякого впливу.

Виділення у дівчат - характер

Після досягнення віку 9 років виділення у дівчат за своїм зовнішнім виглядом нагадують відвар рису або білок сирого яйця і є нерегулярними. У період статевої зрілості у виділень спостерігається циклічність, яка залежить від тієї чи іншої фази менструального циклу. Так, в середині його рівень жіночих статевих гормонів естрогенів досягає піку і настає овуляція, яка супроводжується білими прозорими слизовими виділеннями. Безпосередньо перед менструацією з'являється невелика кількість світлих, однорідних по консистенції виділень, а відразу після місячних-яких виділень практично немає.

Нормальні виділення у дівчат

Природні виділення у дівчат є сумішшю з різного роду біологічних рідин. Серед них можна виділити такі, як слиз залоз, розташованих напередодні піхви і в шийковому каналі, частки відмерлих клітин, фрагменти відокремилася піхвового епітелію, транссудат плазми та лімфи, деякі елементи крові, а також постійно мешкають там і транзиторні мікроорганізми. Переважна більшість бактерій, що живуть в жіночому піхву, складають лактобацили - так звані молочно-кислі палички, їх кількість досягає 95-98% від загального числа. Серед тимчасових (транзиторних) мікроорганізмів можна

Виділення у дівчат

ти превателли, бактероїди, епідермальні стафілококи, коринебактерії, мікоплазми, гриби і деякі інші.

Нормальні виділення у дівчат, які не є свідченнями якого запалення або іншої патології, повинні мати слизову консистенцію та молочно-білий колір. Їх обсяг не повинен становити більше 2 мл на добу. Виділення не повинні викликати дискомфорт в області зовнішніх статевих органів, а також мати неприємний запах. Мікрофлора жіночих статевих органів повністю залежить від рівня естрогенів в організмі, що виробляються яєчниками. Саме вона сприяє підтримці можливості самоочищення піхви і захисту організму від різноманітних інфекцій.

Патологічні виділення у дівчат - білі

Виділення у дівчат є першою ознакою несприятливого стану піхвової мікрофлори, яка не справляється зі своїми функціями. Крім того, до чинників, від яких залежить можливість самоочищення, відносяться наявність у піхві молочної кислоти, глікогену в епітелії його стінок, імуноглобулінів, а також певний кислотно-лужний баланс. Порушення мікрофлори можуть відбуватися з різних причин, в тому числі й тому, що деякі представниці прекрасної статі невірно розуміють процес інтимної гігієни. Так, не можна промивати піхву водою або будь-якими розчинами. Гігієни подібна процедура не сприяє, а знищення корисних мікроорганізмів відбувається.

Насторожити повинні коричневі мажучі виділення у дівчат. Якщо вони спостерігаються за кілька днів до настання місячних - це може бути ознакою ендометріозу або наявність поліпа в матці. Білі творожистие виділення з запахом кислого молока або наліт на статевих органах може свідчити про молочниці. Білі або зеленуваті виділення, запах яких нагадує запах риби позначають дисбіоз піхви . Зелені або жовті пузиряться виділення є ознакою наявності інфекцій, що передаються статевим шляхом. У кожному разі, точний діагноз може поставити тільки лікар, звертатися до якого необхідно при найменших підозрах.

Джерело: http://raut.ru/