Головна

Коричневі виділення з піхви

Відразу необхідно сказати, що в нормі з піхви жінки повинна виділятися рідина. Однак не кожне виділення можна вважати нормальним. До нормальним виділенням належить прозора, необільная (від 50 мг на день) слиз, не має ніякого запаху. Нормальні виділення не доставляють незручності, не викликають свербіння, печіння і подразнення піхви. Слизові виділення з часом збільшуються в кількості до приходу дня овуляції (приблизно на 14-й день після менструації). За цей період слиз видозмінює свої властивості. Відчуття вологості в області зовнішніх геніталій в даний період є цілком нормальним ознакою.

З особливою настороженістю необхідно поставитися до виділень, які мають коричневий колір. Коричневий, коричневий відтінок рідини, безсумнівно, свідчить про сукровичних або кров'янистих поповнення в слизу. А це, в свою чергу, може вказувати на розлади жіночої статевої сфери. Розглянемо захворювання, які можуть давати коричневі виділення.

Симптоматика коричневих виділень

Коричневі виділення можуть бути симптомом хронічного ендометриту, тобто запалення ендометрія, який є слизовою оболонкою порожнини матки. Коричневі виділення при ендометриті з'являються перед і після менструації, нерідко мають неприємний запах. Час від часу коричнева слиз виникає в середині циклу і комбінується з болями ниючого характеру в нижній половині живота. Хронічний ендометрит представляє серйозну небезпеку при вагітності, він може провокувати викидні на різних термінах.

Виділення з домішкою крові є також головними ознаками при ендометріозі шийки або тіла матки. При цьому зовсім не обов'язково може з'являтися біль. Ендометріоз шийки матки являє собою вузлові, дрібно-кістозні формування або розростання у вигляді смужок червоного або червоно-синього кольору. З деяких осередків можуть виникати темно-кров'янисті й коричневі виділення. Ендометріоз тіла матки являє собою розростання клітин ендометрію в міометрії (м'язовому шарі матки). Патологічні виділення знижуються в розмірах після менструацій, а їх забарвлення стає світліше.

Бруднять, кров'янисті, коричневі виділення в кінці циклу перед менструацією або тривало після менструації можуть свідчити про гіперплазії ендометрія. Причини гіперплазії можуть мати різну природу. Найчастіше подібна патологія формується в результаті розладів гормонального балансу, а також вуглеводного, ліпідного та інших видів метаболізму.

Виділення коричневих відтінків можуть бути симптомом поліпа в матці. Причиною появи поліпа може стати патологія слизової матки або цервікального каналу на фоні хронічного запального процесу. Причиною маткових поліпів найчастіше бувають гормональні порушення.

Коричневі виділення в період вагітності - бруднять, що містять кров - це один з перших симптомів відшарування плодового яйця або плаценти, яке сталося кілька днів або навіть тиждень тому. Як правило, подібні виділення супроводжуються болями в нижній половині живота і в області попереку, що нагадують «легкі» сутички.

Нерідко виділення коричневого кольору з сукровицею говорять про позаматкової вагітності. При цьому жінка відчуває зниження кров'яного тиску, періодичні чи постійні болі внизу живота, почастішання пульсу, запаморочення.

Коричнюваті виділення можуть виникати в перші місяці прийому гормональних протизаплідних засобів, що є нормою. Однак якщо таке явище триває 3-й місяць і більше, то такий препарат не підходить і потрібен новий контрацептив.

Джерело: http://raut.ru/