Головна

Лікування прополісом

Прополіс - справжній подарунок природи. Він є одним з продуктів бджільництва. Ця речовина бджоли збирають з бруньок дерев, в основному, з тополі, осики і берези і збагачують його своїми ферментами. Завдяки унікальності і корисності цієї речовини дуже ефективно і лікування прополісом. Оскільки ця речовина володіє широким спектром дії на організм людини, лікування прополісом застосовують при найрізноманітніших захворюваннях. До складу прополісу входить суміш різноманітних смол і бальзамів, квітковий пилок, ефірна олія, вітаміни групи В.

Крім того, в ньому також є вітаміни А і С, безліч мікроелементів, таких як залізо, кремній, кальцій, марганець, дубильні речовини, бензойна кислота і величезна кількість інших. Цим зумовлені справді чудові властивості прополісу, який володіє і знеболюючим, і протизапальною дією, перешкоджає вірусним атакам, підвищує захисні сили організму. Саме тому лікування прополісом знайшло таке широке застосування.

Лікування прополісом часто застосовується при захворюваннях дихальних шляхів: ринітах, трахеїтах, бронхітах. При цих захворюваннях вельми ефективні інгаляції з застосуванням прополісу. Для цього необхідно взяти 40 грамів воску і 60 грамів прополісу, помістити в алюмінієвий посуд і нагрівати на водяній бані. Коли прополіс і віск розчиняться, необхідно помістити посуд з отриманим речовиною в іншу, більшого розміру, наповнену киплячою водою, і проводити інгаляції протягом 10 - 15 хвилин. Повторювати процедуру потрібно вранці і ввечері.

Ефективно лікування прополісом ангіни. Якщо прополіс високої якості, досить класти його невеликий шматочок на ніч за щоку (якісний прополіс викликає в роті паління оніміння мови). Або ж можна повільно жувати після їжі невеликі, завбільшки з ніготь, шматочки прополісу, з'їдаючи за день при цьому близько 5 грамів. При такому лікуванні ангіна проходить, як правило, за два дні. Також добре допомагає при ангіні спиртова настоянка прополісу. Для її приготування слід узяти 10 грамів прополісу і 100 мл спирту і настояти в темному місці при кімнатній температурі протягом тижня. Полоскати горло потрібно розчином спиртової настойки (100 мл теплої води на 10 мл настоянки).

Лікування прополісом широко застосовується при захворюваннях жіночої статевої системи, різного роду запаленнях шийки матки і піхви. Для цього використовується 3-відсотковий розчин прополісу в 95-процентному етиловому спирті. Тривалість лікування становить 7 - 10 днів. Лікування прополісом добре допомагає при захворюваннях вуха, таких як отити і приглухуватість. Для лікування отитів застосовується 30-відсотковий спиртовий розчин прополісу в 70-процентному спирті. Для цього вухо ретельно очищають від гною, а потім вводять в слуховий прохід марлеві трубочки, змочені в розчині прополісу, які потрібно щільно притискати до барабанної перетинки.

Цю процедуру проробляють один раз в день. Лікування триває зазвичай 10 - 15 днів, поки порожнину вуха не стане сухою. При приглухуватості використовують 30 - 40-процентну настоянку прополісу, яку змішують з рідким рослинним маслом в пропорції 1:4. Перед застосуванням цю суміш потрібно добре збовтувати. Лікування також складається у веденні в слуховий прохід марлевих трубочок, просочених цією сумішшю, і становить 10 - 12 процедур тривалістю по 36 - 38 годин, через добу. Ефективно лікування прополісом простатитів. Для цього застосовують свічки з екстракту прополісу. Екстракт отримують способом випарювання (40 грамів прополісу на 200 мл 96-відсоткового спирту).

Свічки виготовляють з отриманого екстракту (0,1 г) і масла какао (2 г) і вводять їх в пряму кишку на ніч. Лікування триває в 2 - 3 курсу тривалістю 30 днів з перервами на 1 - 2 місяці. Оскільки приготувати лікарські засоби з прополісу нескладно самостійно, лікування прополісом можна проводити і в домашніх умовах. Але при цьому потрібно пам'ятати про те, що величезна кількість препаратів на основі прополісу можна придбати в аптеці, а перед початком лікування завжди необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Джерело: http://raut.ru/